• Dzień Poczty Polskiej

• "Dzisiaj się drogie dzieci dowiecie

jak trafiają listy do ludzi na całym świecie."

18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wysyła się listy i paczki oraz kto przynosi je do naszych domów.

• Warsztaty ekologiczne "Jestem Eko - segreguję wszystko"

• W poniedziałek odbyły się warsztaty realizowane przez Pracownię Demonstracji Fizycznych AGH, KN Bozon oraz przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki.

Zajęcia skupiały się wokół recyklingu, a szczególnie sposobów na właściwe sortowanie śmieci. Przeprowadzono doświadczenia fizyczne i chemiczne, które w dynamiczny sposób wyjaśniły i przekazały dzieciom, wiedzę na temat odpadów.

Serdecznie dzękujemy za ich organizację i przeprowadznie warsztatów w naszym przedszkolu.

• WYJAZD NA MUSICAL "PIOTRUŚ PAN"

• Grupa "Misie" 4 października br. obejrzała piękny musical pt. "Piotruś Pan", który odbył się w Kinie Kijów w Krakowie. Muzyczne przedstawienie bardzo podobało się przedszkolakom, dlatego już niedługo wybieramy się na kolejny spektakl :)

• Próbna ewakuacja

• W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Przyjechali do nas prawdziwi Strażacy! Dzieci dzielnie i sprawnie opuściły przedszkole wraz z pracownikami placówki. Oby zawsze ewakuacja odbywała się tylko z powodu ćwiczeń, czego życzymy przedszkolakom oraz pracownikom.

• Dzień Drzewa

• "Jesienne drzewa

Kolorami się mienią.

Brązem, pomarańczem

Żółcią i czerwienią."

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Poprzez zabawy i wspólne działania, dzieci uświadomiły sobie, jak ważne są one dla nas i naszej planety.

• WYCIECZKA DO JASKINI WIERZCHOWSKIEJ - MISIE

• Dnia 27 września 2022 r. grupa „Misie” wybrała się na wycieczkę do Wierzchowia, by zwiedzić tamtejszą jaskinię. Pani przewodnik zapoznała nas z historią powstania jaskini, ze zwierzętami, które odwiedzały ją bardzo dawno temu oraz opowiedziała kilka ciekawostek. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tych opowieści, jednak największą atrakcją okazały się śpiące nietoperze 😊 Przedszkolaki stosowali się do zasad bezpieczeństwa i wspaniale poradzili sobie z warunkami jakie panowały w jaskini. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola, już planując kolejną wycieczkę.

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• Ziemniaczki, ziemniaczki,

brązowe mają kubraczki...

W środę 5 października obodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka, wykorzystując te smaczne warzywa przy zabawie i w pracach plastyczno-technicznych. Po wszystkich aktywnościach, ziemniak zagościł rownież na talerzach podczas obiadu.

• W piątek składaliśmy życzenia naszym chłopcom, wręczając im przy tym symboliczne upominki.

Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego!

Humoru radosnego

I aby codziennie spotkało Was coś przyjemnego.