• Na Dzień Chłopaka dla wszystkich przedszkolaków,

najfajniejszych na świecie chłopaków,

szczere i serdeczne, prawdziwe życzenia:

niech Wam się spełniają wszystkie marzenia!

• Dzień Muzyki

• "Gdzie mieszka muzyka?

W wesołych strumykach,

w zielonych skrzydełkach

polnego konika. [...]

[...] Gdzie mieszka muzyka?

W klawiszach i smykach,

i w strunach, i w dłoni,

co strun tych dotyka…"

• Jeżyki na start! Rozwijanie poprzez granie.

• Od października w grupie Jeżyków rozpoczęły się zajęcia na których wspólnie gramy w planszówki i inne "gry bez prądu". Podczas zajęć dzieci ćwiczą myślenie strategiczne, umiejętność stosowania się do reguł i cierpliwość. Spędzamy ze sobą miło czas przygotowując się do długich zimowych wieczorów :)

• Próbna Ewakuacja

• W ciepły jesienny dzień 3 października br. odbyła się w naszym Przedszkolu próbna ewakuacja. Udawany pożar rozpoczął się w szatni w rejonie skrzynki elektrycznej. Panie pracujące w najbliższym otoczeniu skutecznie, poradziły sobie z zagrożeniem oraz pomogły "dziecku" lalce, którą przywieźli Panowie strażacy, udzielając jej pomocy i ewakuując z szatni. Nasze prawdziwe przedszkolaki sprawnie i szybko opuściły przedszkole udając się do miejsca zbiórki, czyli na boisko sąsiadujące z placem zabaw naszej placówki. Panowie Strażacy pokazali dzieciom działanie prawdziwej gaśnicy, oraz sposób udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, zwłaszcza, że osobiście mogły wszystkiego doświadczyć. Powtarzaliśmy wszyscy wierszyk "Gdy się dzieje sprawa zła, dzwoń pod 112!" Na koniec zawyły syreny prawdziwego wozu strażackiego! Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za przeprowadzone ćwiczenia!