• Pieczenie chleba w "Jeżykach"

• W zeszłym tygodniu dzieci z grupy "Jeżyki" piekły chleb w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej "Czajowice- moja mała ojczyzna". Najpierw przedszkolaki poznały etapy jego powstawania, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni, a potem przystąpiły do samodzielnego przygotowania ciasta. Starannie połączyły wszystkie składniki i z niecierpliwością czekały, aby skosztować własnego wypieku. Świeży, chrupiący chleb wszystkim smakował. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i na długo pozostaną w ich pamięci.

• Wycieczka do Gospodarstwa Mlecznego "Kozart"

• 24 maja 2022r. grupa "Jeżyki" odwiedziła Gospodarstwo Mleczne "Kozart" w Zelkowie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta, głaskać je i karmić, co było dla nich niezwykłym doświadczeniem i sprawiło im mnóstwo radości.

Chętne dzieci miały możliwość dojenia kozy przy nadzorze pani gospodyni. Następnie przedszkolaki udały się na pastwisko, gdzie z koźlętami mogły wspólnie się bawić. Odbyły się także ćwiczenia manualne z wykorzystaniem materiału naturalnego oraz degustacja mleka koziego i serów.

• Wycieczka do Gospodarstwa Mlecznego "Kozart"

• 23 maja grupa "Myszki" odwiedziła Gospodarstwo Mleczne "Kozart" w Zelkowie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta, głaskać i karmić je, co było dla nich niezwykłym doświadczeniem i sprawiło im mnóstwo radości.

Chętne dzieci miały możliwość dojenia kozy przy nadzorze pana gospodarza. Następie przedszkolaki udały się na pastwisko, gdzie z koźlentami mogły wspólnie się bawić. Odbyły się także ćwiczenia maualne z wykorzystaiem materiału naturalnego oraz degustacja mleka koziego i serów.

• Wizyta w Bibliotece - Tydzień Bibliotek

• W ubiegłym tygodniu grupa "Myszki" udała się na zajęciach do biblioteki gminnej, gdzie książkę czytał zastępca wójta gminy Wielka Wieś Pan Karol Tucharz. Dzieci wysłuchały ciekawej i mądrej bajki o nadmiarze, porządkach i przyjaźni. Głośne czytanie rozpoczęło i zakończyło trwający Tydzień Bibliotek.

Pokazane zostaly możliwości, jakie daje rozszerzona rzeczywistość i z użyciem aplikacji na ipadzie dzieci ożywiły malowane postacie. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały cukierki oraz pamiątkowe przypinki z logo biblioteki.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

• Wycieczka do Izby Regionalnej w Modlnicy

• 12 maja 2022r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Czajowicach zwiedziły Izbę Regionalną w Modlnicy w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej „Czajowice – moja mała ojczyzna”. Przedszkolaki nie tylko zobaczyły przedmioty codziennego użytku, które były dawniej używane przez mieszkańców Gminy Wielka – Wieś, ale mogły podziwiać lalki teatralne, z którymi zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzięki Pani Bogumile Pietrzyk dzieci zwiedziły Izbę Regionalną, a także zobaczyły piękny, starodawny Dwór w Modlnicy, spacerując po jego ogrodzie oraz obejrzały z zewnątrz drewniany, zabytkowy Kościół św. Wojciecha i MB Bolesnej. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, które wróciły do przedszkola zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Bogumile Pietrzyk za przekazanie dzieciom cennych informacji na temat ich regionu.

• POKAZ STROJU KRAKOWSKIEGO - FOTORELACJA

• Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Czajowicach uczestniczyły w zajęciach poświęconych poznaniu stroju krakowskiego w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej „Czajowice – moja mała ojczyzna”.  Nie tylko poznały elementy tego stroju, ale także mogły go dotknąć lub przymierzyć dzięki Panie Ewie, która udostępniła dzieciom zarówno strój krakowski damski jak i męski. Na koniec przedszkolaki nauczyły się jednego z podstawowych kroków tańca „Krakowiak” i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i na długo pozostaną w ich pamięci.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Ewie za udostępnienie strojów krakowskich.