• "Jestem sobie mały miś, gryby miś.

Znam się z dziećmi nie od dziś."

W piątek 25 listopada przypadało święto pluszowego misia. Przedszkolaki tego dnia uczy się i bawiły ze swoimi misiami i przytulankami, co sprawiło im dużo radości.

Misie, to jak widać - wspaniali przyjaciele.

• "Mały człowiek - duża sprawa,

Mały człowiek - ma swe prawa.

Strzegąc praw tych należycie,

układamy dziecku życie."

W piątek 18 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Praw Dziecka. To bardzo ważna data dla naszych przedszkolaków, aby poznały i wiedziały do czego mają prawo i czego nie może im nikt zabronić.

• "Już przed laty okrzyknięto

w listopadzie ważne święto.

11-ty dzień miesiąca

niesie z sobą mnóstwo słońca.

Bo to bardzo ważna data

i dla Polski i dla świata."

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Podczas uroczystego apelu odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski, natomiast grupa starszaków - "Misiów" zaprezentowała młodszym grupom wspaniały występ artystyczny. Podczas przedstawienia dzieci jako orkiestra muzykowały na instrumentach, recytowały wiersze o charakterze narodwowym, przedstawiające historię Polski oraz tańczyły przy dźwiękach ludowej pieśni.

Ten dzień minął w podniosłej i wyjątowej atmosferze.

• Dzień Dyni

• "Rośnie w polu wieeeelka dynia!

Wciąż policzki swe nadyma.

Jej figura nie ma końca,

Chce wyrosnąć aż do słońca!"

W ubiegłym tygoniu świętowliśmy Dzień Dyni. Dzieci mogły bliżej przyjrzeć się temu jesiennemu warzywu i świetnie się z nim bawić podczas zajęć.

• Warsztaty astronomiczne

• "Gdy zgasną wszystkie światła,

a słońce oczy zmruży,

Na niebie pojawi się mapa

kosmicznej podróży."

W piątek odbyły się warsztaty astronimiczne "Mobilne Planetarium Orbitek". Dzieci mogły obejrzeć modele planet, które pokazały rónicę między ich wielkością.

Uczestniczyły również w interaktywnym pokazie multimedialnym, oglądając go w mobilnym planetarium. W przyjazny i ciekawy sposób miały okazję zobaczyć i dowiedzieć się najważniejszych informacji na temat kosmosu.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• "My jesteśmy przedszkolaki

maluszki kochane.

Zapraszamy wszystkich gości

na nasze pasowanie."

W środę, 26 października, dzieci z grupy "Świetliki" wystąpiły przed rodzicami, prezentując swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Złożyly także uroczyste przyrzeczenia dotyczące przedszkonego zachowania, dzięki czemu zostały pasowane prze Panią Dyrektor Elżbietę Adamczyk na prawdziwych przedszkolaków.

Gratulujemy!