• Dzień Kota

szarobure obydwa,

nic nie będą robiły,

tylko ciebie bawiły."

Koty to nasze pupile, szczególnie lubiane przez dzieci. Wystepują nie tylko w piosenkach i wierszach, ale również mają swoje święto czyli Dzień Kota. Przedszkolaki oczywiście o tym pamiętają i świetnie się bawiły jako kotki.

• "W karnawale, w karnawale

Dookoła wielkie bale,

Gdy orkiestra pięknie gra,

Dobry humor każdy ma!

Dzieci radośnie spędziły czas w trakcie karnawałowych balów. Piękne stroje i przebrania dodawały uroku całemu wydarzeniu.

• "Walentynki są raz w roku,

pełne szczęścia i uroku,

a Ty stale bądź radosny

i promienny jak dzień wiosny."

14 lutego przedszkolaki okazywały sobie wiele sympatii i miłych gestów, podreślając tym charakter tego dnia. Dzięki zabawom i wykonanym walentynkom dzieci mogły okazać swoją przyjaźń i miłość blskim im osobom.

• Dzień Babci i Dziadka u "Misiów"

• 25 stycznia w grupie "Misiów" odbył się uroczysty występ dla Babci i Dziadków z okazji ich święta.

Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację pt. "Noc Wigilijna", a następnie zaśpiewały chwytające za serca piosenki. Ten dzień był wyjątkowy, nie obyło się bez łez wzruszenia, gromkich braw i szczerych uśmiechów.

Na koniec wnuki zaprosiły kochane Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.

• Warsztaty mydlarskie

• "Mydło wszystko umyje,

nawet uszy i szyję

Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące."

W ubiegłym tygodniu dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się produkcji mydła. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na jego temat i zobaczyły jak powstaje, a przede wszystkim mogły wykonać własne mydełka.