• Wizyta u pszczelarza - fotorelacja grupa "Jeżyki"

• W ubiegłym tygodniu przedszkolaki odwiedziły pszczelarza zamieszkałego w Czajowicach w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej "Czajowice - moja mała ojczyzna". Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dzieci miały okazję zobaczyć ule i dowiedzieć się w jaki sposób powstaje miód, a także wielu innych ciekawostek. Przedszkolaki obejrzały "dom pszczół" od środka oraz urządzenia potrzebne do uzyskania miodu, jak również skorzystały z jego degustacji.

Dziękujemy serdecznie Panu pszczelarzowi za możliwość odwiedzenia jego pasieki oraz za przeprowadzenie zajęć dla dzieci, które z pewnością były niezwykle wartościowe.

• Wizyta u pszczelarza - fotorelacja grupa "Myszki"

• W ubiegłym tygodniu przedszkolaki odwiedziły pszczelarza zamieszkałego Czajowicach w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej "Czajowice - moja mała ojczyzna". Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dzieci miały okazję zobaczyć ule i dowiedzieć się w jaki sposób powstaje miód, a także wielu innych ciekawostek. Przedszkolaki obejrzały "dom pszół" od środka oraz urządzenia potrzebne do uzyskania miodu, jak również skorzystały z jego degustacji.

Dzięujemy serdecznie Panu pszczelarzowi za możliwość odwiedzenia jego pasieki oraz za przeprowadzenie zajęć dla dzieci, które z pewnością były niezwykle wartościowe.

• Tydzień owocowo-warzywny u Misiów

• W październiku w sali Misiów zapachniało jesiennymi warzywami i owocami. Dzieci zrobiły, a następnie wypiły pyszny sok marchwiowo-jabłokowy. Układały również piękne obrazki z warzyw i owoców. Miny zadowolonych przedszkolaków tylko potwierdzają, że sztuka może być smaczna ;)

• Kiszenie kapusty w grupie "Jeżyki"

• Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” poznały na zajęciach wiejski obyczaj kiszenia kapusty w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej „Czajowice – moja mała ojczyzna”. Dzieci obejrzały z zainteresowaniem krótki film edukacyjny, obrazujący dawny sposób kiszenia kapusty, zobaczyły przyrządy niezbędne do jej ukiszenia i dowiedziały się, że to warzywo jest prawdziwym źródłem zdrowia, gdyż nie ma nic lepszego jesienią i zimą jak surówka z kiszonej kapusty do obiadu. Następnie przedszkolaki  z wielkim entuzjazmem przystąpiły do samodzielnego kiszenia kapusty. Same tarły na tarce marchewkę, mieszały ją z posiekaną kapustą, posypując solą i wkładając do szklanego słoja. Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem dzieci i długo jeszcze zostaną w ich pamięci.

• Dzień Drzewa

• W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Drzewa, który wypada 10 października. Z tej okazji zajęcia i zbawy poświęcone były roli drzew w przyrodzie i naszym życiu. Edukacja ekologiczna ma olbrzymie znaczenie, a Święto Drzewa jest istotnym jej elementem. Korzystając z tej sposobności, dzieci zgłębiły niezbgędą wiedzę na temat naszych "zielonych przyjaciół".

• W czwartek obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Ostatni dzień września był szczególnie miły dla naszych "małych panów", obfitował w niespodzianki, upominiki i dobrą zabawę. Czas umilił również poczęstunek, kótry chłopcy mogli zjeść wspónie ze swoimi, uroczymi koleżankami.

• Powitanie Jesieni

• W ubiegłym tygodniu witaliśmy jesień - kolejną  porę roku, jednocześnie żegnając lato. Już 22 września przyszła do nas astronomiczna, a kolejnego dania - kalendarzowa jesień, zadomawiając się na dobre w naszym otoczeniu. Jej oznak jest coraz więcej, co dzieci doskonale zauważają. Podczas zajęć przedszkolaki powitały Panią Jesień z radością i uśmiechem na twarzy.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszystkie nasze przedszkolaki dzień ten spędziły na radosnej zabawie, mogąc w ten sposób odczuć wyjątkwy charakter swojego święta.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy radosnych chwil w przedszkolu i nie znikającego z twarzy uśmiechu!

• ZNIŻKA DLA RODZEŃSTW

• Informujemy, iż zgodnie z treścią Uchwały NR XXXIV/362/2018 Rady Gminy Wielka Wieś § 4,   istnieje możliwość starania się o częściowe zwolnienie z opłaty dla rodzeństwa dzieci uczęszczających do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś.

Zniżka dotyczy opłaty 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć w czasie wykraczającym ponad wymiar zajęć określonych w art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy – Prawo Oświatowe.

Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie podań w sekretariacie naszego przedszkola
          /do 10.09.2021 roku/

Formularz podania : .wniosek_wzor_wrzesien_2021.docx

• ORGANIZACYJNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

• W poniedziałek 30 sierpnia o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z wychowawcami inaugurujące

rok szkolny 2021/2022.

Podczas spotkania będą podpisywane umowy, prosimy o zabranie ze soba dowodu osobistego, wskazane są również własne długopisy.

Prosimy, aby Rodzice przestrzegali obowiązku zasłaniania ust i nosa.